Gra na automatach

Pierwsze automaty do gry pojawiły się już na przełomie XIX/XX wieku i bardzo szybko zaskarbiły sobie sympatię graczy. Fenomen automatów polega w dużej mierze na ich prostocie. Każda maszyna ma trzy albo więcej bębnów z różnymi symbolami. Symbole te muszą się jednak powtarzać na każdym z bębnów, tak aby dało się z nich utworzyć jedną prostą linię. Gdy taka kombinacja pojawi się na ekranie – wygrywamy. Każdy symbol ma przypisaną inną wartość wygranej, są także tak zwane układy specjalne, czyli takie, które trafiają się bardzo rzadko, za to gdy wypadną, jesteśmy w stanie wygrać naprawdę bardzo dużo.

Automaty od razu trafiły do oferty kasyn online, choć przeszły pewne drobne modyfikacje. Podstawowa zmiana to wprowadzenie większej ilości bębnów i linii wygrywających. Automaty online mają najczęściej aż pięć bębnów, choć nadal znajdziemy całkiem sporą liczbę automatów trzybębnowych. Wygrywa nie tylko główna linia, ale także układy symboli po przekątnej albo wzdłuż linii łamanej. Dokładne konfiguracje sprawdzimy przed postawieniem zakładu, klikając menu obok ekranu automatu – zwykle są to małe kółeczka z liczbami oznaczającymi liczbę zwycięskich linii.

Jednak każda zwiększona szansa na wygraną oznacza wyższą stawkę zakładu. Jeśli więc stawiamy 1 euro, a potem klikniemy zakład na trzy linie, postawiona kwota automatycznie się zwiększy, zgodnie z mnożnikiem stawek, podanym przy każdej grze. Zakłady na automatach mogą być bardzo niskie, więc nawet nie dysponując większym budżetem, możemy spędzić na grze sporo czasu. Najkorzystniej jest grać na automatach z jackpotem, bo wtedy mamy szansę na dużą wygraną. Opłaca się też grać maksymalną liczbą żetonów, bo takich graczy kasyno chętnie nagradza dodatkowymi bonusami, ponadto najwyższe trafione przypadają z reguły tym, którzy ryzykują więcej żetonów.